Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Dudek: Wolę mundial niż Liverpool

01.12.2005

We wtorek trener Benitez mówił, że jestem mu niezbędny i że nie wyobraża sobie, bym odchodził z klubu, a w środę nie znalazłem się w kadrze na mecz z Sunderlandem. Czyżby w krótkim czasie zmienił zdanie i zdecydował, że mogę odejść? - zastanawia się bramkarz reprezentacji Polski, Jerzy Dudek.
(...)
Reklamuje Pan piwo... To dobry pomysł? Idol młodzieży, dzieci... Ze szklanką napoju z pianą w ręku.

- Problem nie jest w tym, co reklamuję. Bo ja daję coś w zamian. Właśnie założyłem fundację "dobry start". Reklamowany przeze mnie browar włączył się natychmiast w tę kampanię. Dał pieniądze, za które wybudowanych zostanie pięć boisk ze sztuczną nawierzchnią przy szkołach w małych miasteczkach i na wioskach. Spełniam swoje marzenia i daję dzieciakom możliwość robienia czegoś innego. Fundacja ma wspomagać sportowy rozwój polskiej młodzieży, kształtować właściwe postawy wśród młodych ludzi. Uczyć wiary w sukces, współpracy. Ma uświadamiać sens istnienia takich fundacji władzom lokalnym i promować pozytywne wzorce sportowe.

Kiedy zgłosił się browar, sam zaproponowałem swój wizerunek. Nie wziąłem za to ani złotówki. Piwo towarzyszy mi przez całą karierę. W Tychach, Rotterdamie, teraz w Liverpoolu mam reklamę na koszulkach. Browar sponsoruje Ligę Mistrzów. Jedno bez drugiego nie może się obejść.
Gazeta Wyborcza

Rozmawiał Robert Błoński