Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Duchy browaru

13.06.2006

Poniżej prezentujemy treść informacji dotyczącej nowej inicjatywy Tyskiego Muzeum Piwowarstwa.
WAKACJE Z DUCHAMI czyli ZOBACZ BROWAR NOCĄ!

Stary książę witający gości w swoim browarze, blask latarni oświetlający zabytkowe budynki, dźwięki harmonii i muzyki Telemanna oraz opowieści starego piwowara. To tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników nocnego zwiedzania browaru w Tychach. W te wakacje browar zapełni się nocą duchami.. i zdobywcami wejściówek na te wyjątkowe wycieczki!

Letnia atrakcja Muzeum

Oferta nocnego zwiedzania Browaru w Tychach to letnia atrakcja, która dostępna będzie od drugiej połowy czerwca do końca sierpnia br., w każdy piątkowy i sobotni wieczór. Oprócz spaceru przez nocny Browar goście będą mieli okazję zwiedzić jedyne w Polsce Tyskie Muzeum Piwowarstwa, a następnie napić się piwa przy dźwiękach starego jazzu w pubie w podziemiach, oglądając wizerunki Browaru sprzed wieku.

Co czeka zwiedzających?

Zwiedzających wita Klucznik, który przez kolejne kilkadziesiąt minut będzie prowadził gości wśród zabytkowych budynków Browaru Książęcego. Goście z latarniami ruszają na teren Browaru gdzie czekać na nich będzie szereg tajemniczych postaci, ściśle związanych z dawnymi dziejami tego zakładu. Pojawi się na pewno sam Stary Książę – Jan Henryk XI, który przywita gości w Browarze. W zabytkowej warzelni spotkać można będzie Starego Piwowara, który wtajemniczy gości w tajniki piwowarskiego kunsztu, dzieląc się przy tym wieloma anegdotami. Będzie jeszcze... to pozostawmy na razie tajemnicą, dość rzec, że kawalkada browarowych duchów wyjdzie gościom na spotkanie.
Jak wziąć udział w nocnym zwiedzaniu?

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i terminów, udział w nocnym zwiedzaniu objęty jest specjalnym konkursem, do którego Muzeum zaprasza wszystkie osoby pełnoletnie.
Zadzwoń we wtorek by wygrać wejściówkę na piątek lub sobotę!

Chętnych do nocnej wyprawy będą mogli się zapisywać zawsze i wyłącznie w każdy wtorek poprzedzający piątkową i sobotnią nocną wycieczkę. Wystarczy zadzwonić wtedy między 12.00 a 14.00 pod numer telefonu Muzeum 32 327 84 30 i po prostu zarezerwować udział w piątkowej lub sobotniej turze. Na jedno nazwisko zapisywane są maksymalnie 2 osoby, łącznie ze zgłaszającym.

Zapisy prowadzone są aż do wyczerpania miejsc w wycieczkach na dany weekend. A ci, którym się nie uda będą zaproszeni do próbowania szczęścia w kolejny wtorek.

Pierwsza szansa na wygranie wejściówek w Muzeum już 27 czerwca (na zwiedzanie 30 czerwca i 1 lipca), a potem 4 lipca (na zwiedzanie 7 lipca), 11 lipca (na zwiedzanie 14 i 15 lipca) , 18 lipca (na zwiedzanie 21 i 22 lipca), 25 lipca (na zwiedzanie 28 i 29 lipca), 1 sierpnia (na zwiedzanie 4 i 5 sierpnia), 8 sierpnia (na zwiedzanie 11 i 12 sierpnia), wyjątkowo 16 sierpnia (środa)- na zwiedzanie 18 i 19 sierpnia, a ostatni konkursowy wtorek przypada na 22 sierpnia, gdzie będziemy losować miejsca w finałowym zwiedzaniu 25 sierpnia.

Patronami medialnymi są: Polskie Radio Katowice, Dziennik Zachodni oraz portal www.naszetychy.com

Opracowanie: Bractwo Piwne