Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Drzewko od "Żubra"

29.07.2004

Choć festynów sponsorowanych przez rodzime browary odbywa się w Inowrocławiu sporo, ostatni okazał się nie tylko bardzo udany, ale i z różnych powodów wyjątkowy.
Na Stadionie Miejskim inowrocławianie mogli uczestniczyć w wielkim pikniku zorganizowanym przez wchodzący w skład Kompanii Piwowarskiej białostocki browar Dojlidy. To jeden z cyklu festynów, organizowanych w związku z obchodzonym w Polsce "Rokiem Żubra". Sponsorem "Roku Żubra" jak również festynów zorganizowanych z tej okazji jest marka "Żubr", a ściślej Kompania Piwowarska, która nie tylko angażuje się w działania istotne dla restytucji polskiego żubra lecz również czynnie wspiera ich główną ostoję - Białowieski Park Narodowy. Równocześnie browary promują nowy gatunek piwa.
Festyny "Żubra" to dobra zabawa, na którą składają się liczne konkursy z nagrodami (w tym niezwykle emocjonujące zawody oswajania żubra) oraz występy artystyczne, ale nie tylko... Głównym wydarzeniem na "Żubrowisku" jest plebiscyt, w ramach którego mieszkańcy sami wybierają nazwę oraz miejsce posadzenia ponad 5-metrowego drzewa "Żubra", stanowiącego symbol troski społeczności lokalnej oraz marki "Żubr" o środowisko naturalne. W Inowrocławiu świerk srebrny od "Żubra" zostanie posadzony przy al. Kopernika. Matka chrzestna drzewa i jednocześnie laureatką konkursu na najciekawsze imię dla żubrowego dębu została Maria Nitkowska i jej "Zubrodrzewiec", który całkowicie zdystansował konkurencyjne propozycje.
Gazeta Pomorska

Zbigniew Politowski