Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Doda wystąpi na Chmielakach

12.08.2008
Doda wystąpi na Chmielakach Doda wystąpi na Chmielakach

Krasnystaw. Doda, TSA i zespół Boys, to tylko niektóre gwiazdy tegorocznych Krasnostawskich Chmielaków.

Znany jest już program imprezy. A z nim niespodzianka. W tym roku część imprezy zostanie zorganizowana, nie jak zwykle na rynku, ale... na dworcu PKS. Autobusy na czas święta przeprowadzą się na dworzec kolejowy.

Tegoroczne Chmielaki rozpoczną się 12, a zakończą 14 września. Od lat część koncertowa imprezy była organizowana w miejscowym amfiteatrze. Zaś stoiska browarów i imprezy towarzyszące na rynku i sąsiadujących z nim ulicach. Tym razem będzie jednak inaczej. - W tym roku ze względu na rewitalizację rynku miejskiego, mieszkańców i gości chmielakowych czekają duże zmiany organizacyjne - zapowiada Damian Kozyrski z Urzędu Miasta Krasnystaw.

- Centrum imprezy, w którym stoją stoiska browarów, zostanie przeniesione z placu 3 Maja na plac dworca PKS. Autobusy natomiast w czasie Chmielaków będą miały swój dworzec na parkingu przy stacji PKP.

Kramy i stoiska piwne zostaną rozstawione też na ulicach, choć także wyjątkowo, po jednej stronie. Tak więc coś dla ciała i ducha będzie można kupić na ul. Okrzei od KDK, ul. Matysiaka, Poniatowskiego, Kościuszki, Zamkowej, Mostowej i Zaułku Nadrzecznym. Dokładny plan jest już dostępny na stronie internetowej www.chmielaki.pl. Na tej samej stronie można także znaleźć szczegółowy program imprezy.

W tym roku chmielakowe koncerty będą odbywały się na dwóch scenach: w amfiteatrze i przy Krasnostawskim Domu Kultury. Wystąpią m.in. Doda, TSA, Boys, JJ Band i Siklawa. Nie zabraknie także przeglądu kapel podwórkowych i zespołów ludowych. W programie znalazły się także: korowód, Konsumencki Konkurs Piw, kiermasz sztuki ludowej, giełda birofilistyczna oraz wybory Miss Chmielaków.

Warto dodać, że XXXVIII Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie” 2008 będzie jedną z imprez zaliczanych do Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Zostań chmielakową miss
Od 28 lipca do 22 sierpnia organizatorzy Krasnostawskich Chmielaków będą przyjmować zgłoszenia kandydatek do wyborów Miss Chmielaków.
Jeśli masz od 18 do 26 lat i lubisz wyzwania, występy przed publicznością i rywalizację, zgłoś się do Krasnostawskiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 10. Tam otrzymasz specjalną kartę zgłoszenia. Formularz można też pobrać ze strony www.chmielaki.pl. O szczegóły można też pytać telefonując do Krasnostawskiego Domu Kultury pod numer (082) 576-22-18.

Wybory miss odbędą się 14 września, w czasie Gali Chmielakowej. Miss Chmielaków 2008 otrzyma laptopa oraz weźmie udział w międzynarodowych wyborach Miss Chmielu 2009, które odbędą się w Żatcu w Czechach. I Wicemiss Chmielaków otrzyma telewizor, a II Wicemiss Chmielaków zestaw kina domowego. Miss Publiczności, którą wybiorą widzowie zgromadzeni na Gali Chmielakowej otrzyma zestaw satelitarny do odbioru Cyfry Plus.

Fot.: Tomasz Wójciszyn/Archiwum

Joanna Sadowska, Dziennik Wschodni