Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Dieter Schulze dyrektorem generalnym Kompanii Piwowarskiej SA

09.08.2007

SABMiller plc, którego częścią jest Kompania Piwowarska (KP), ogłosił dziś nominację Dietera Schulze na stanowisko dyrektora generalnego polskiej spółki. Dieter Schulze zastępuje Marka Bowmana, którego wyznaczono do zarządzania oddziałem SABMiller w Afryce.

Dieter Schulze przechodzi do KP z browaru Ursus w Rumunii, gdzie piastował stanowisko dyrektora generalnego przez przeszło cztery lata. Tuż przed objęciem stanowiska w rumuńskim browarze, spędził ponad rok w Polsce jako dyrektor finansowy, jest zatem dobrze zaznajomiony z Polską i samą Kompanią Piwowarską.

Komentując tę nominację Alan Clark, dyrektor generalny SABMiller Europe, powiedział - Podczas pobytu Dieter'a w Rumunii tamtejsza spółka odnotowała zdecydowany wzrost wsparty portfelem silnych marek. Firma, której udział w rynku zaledwie kilka lat temu wynosił 12 proc., dziś walczy o pozycję lidera. Umiejętności, które Dieter wykorzystywał w Rumunii, przyniosą ogromne korzyści naszej spółce w Polsce. Cieszę się, że będę miał możliwość pracować z Dieterem i wraz z moimi kolegami witam go w Polsce.

Polska spółka SABMiller jest producentem czołowych marek piwa w Polsce, takich jak Tyskie, LECH czy Żubr, a Kompania Piwowarska przeżywa okres silnego wzrostu zwiększając sprzedaż zarówno na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych takich jak Wielka Brytania. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 r. wielkość sprzedaży KP wzrosła o 13 proc. a jej udział w rynku o 1 proc. przekraczając poziom 38 proc.
 

Kompania Piwowarska jest największym i najbardziej zyskownym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesna technologia i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie (World Class Manufacturing) gwarantują najwyższą jakość jej produktów. Do portfela marek należy TYSKIE (ulubione piwo Polaków), ŻUBR (druga marka w Polsce pod względem wielkości sprzedaży), LECH, Dębowe Mocne, Pilsner Urquell, Redd's, Dog in the Fog, Miller Genuine Draft oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska powstała w 1999 roku w wyniku połączenia Tyskich Browarów Książęcych i Lech Browary Wielkopolski. W roku 2003 do Kompanii dołączył Browar Dojlidy w Białymstoku. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 Kompania Piwowarska osiągnęła przychody w wysokości 4,4 mld złotych wypracowując zysk netto 693 mln zł. Wielkość sprzedaży wyniosła ponad 13 mln hektolitrów piwa.

Kompania Piwowarska jest częścią drugiego pod względem wielkości producenta piwa na świecie - SABMiller plc. Grupa obecna jest w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach, a jej portfel obejmuje ponad 150 silnych marek (m.in. Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Castle Lager). SABMiller plc jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 18,6 mld dolarów i wypracował zysk brutto 2,8 mld dolarów. Sprzedaż piwa wyniosła 216 mln hl.

 

Marketing przy kawie