Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

DOBRZE, ŻE SIĘ PIENI

08.04.2009

Piwo Zwierzyniec. Im głośniej o sprawie, tym lepiej. Decyzja o wstrzymaniu w Zwierzyńcu produkcji piwa na skalę przemysłową nie jest ostateczna. Zarząd Browarów Lubelskich „Perła” SA wycofuje się z decyzji o uruchomieniu w dawnym zakładzie Ordynacji Zamojskiej minibrowaru i muzeum browarnictwa.

Takie oświadczenie padło najpierw na spotkaniu zarządu „Perły" z załogą. - Publiczną deklarację w tej sprawie złożyła też wicewojewoda Henryka Strojnowska. Usłyszeliśmy to na spotkaniu Związku Gmin Lubelszczyny, które w marcu odbywało się w Zwierzyńcu i którego gościem była wicewojewoda - podkreśla burmistrz miasta Jan Skiba. - To nie pozwala mi wątpić, że browar nie zostanie jednak zamknięty. 

O zmianie planów władze „Perły" miały także informować starostę zamojskiego Henryka Mateja, ale tej informacji nie udało nam się potwierdzić, gdyż w ostatnich dniach przebywał on na urlopie.

Ponowne zaangażowanie się starostwa oraz urzędu w wojewódzkiego w sprawę utrzymania w Zwierzyńcu produkcji piwa nie dziwi, gdyż to one negocjowały umowę dzierżawy zakładu „Perle". O zbadanie tej sprawy zwrócił się do Najwyżej Izby Kontroli poseł Sławomir Zawiślak.

(ar) Tygodnik Zamojski