Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Czy znów będą warzyć piwo?

17.05.2002

Ostrów. Miasto zamierza kupić zamknięty browar. Czy znów będą warzyć piwo?
Miasto Ostrów zamierza kupić miejscowy, zamknięty od ponad roku, browar i uruchomić w nim produkcję. Zarząd Miasta postanowił z propozycją kupna wystąpić do właściciela zakładu, Kompanii Piwowarskiej.
W marcu ubiegłego roku ostrowski browar zaprzestał produkcji z powodów ekonomicznych. Zwolniono pracowników, a zakład zamknięto. Poszukiwania nowego inwestora, zarówno przez właścicieli, jak i przez związkowców nie dały rezultatu. Teraz prezydent Ostrowa Mirosław Kruszyński zaproponował kupno browaru przez miasto. 14 maja zgodę na to wyraził Zarząd Miasta.
- Browar w dziejach Ostrowa zajmuje bardzo ważne miejsce - powiedział prezydent. - Uważamy, że taki obiekt i takie urządzenia nie mogą stać bezużyteczne. Chcemy kupić cały ten majątek. Przecież przed zamknięciem browar pracował bez strat. Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się negocjacje z właścicielem browaru i jak długo potrwają.
- Jeśli tylko będzie taka możliwość, uruchomimy browar i będziemy w nim produkować piwo - zapowiada Mirosław Kruszyński. - To są dla mieszkańców miejsca pracy. Nie jest zadaniem miasta tworzenie takiego biznesu. Jednak w obecnej sytuacji musimy wyjść poza zakres naszych zadań.
Prezydent przypomniał, że w mieście została już uporządkowana gospodarka komunalna, teraz przyszedł czas na włączenie się w rozwój gospodarczy. Podał, że sam tylko Wodkan odnotował w ubiegłym roku mniejsze o 600 tys. zł wpływy z tytułu zamknięcia browaru.
- Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy - zakończył spotkanie z dziennikarzami ostrowski prezydent. - Sam lubię piwo, ale zapewniam państwa, że to nie dlatego kupujemy browar. Jestem przekonany, że to bardzo dobry interes. Przecież na Zachodzie z powodzeniem funkcjonują lokalne browary.
Gazeta Poznańska

Marek Weiss