Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Czy w Opolu stanie browar?

02.02.2009

To bardzo możliwe, gdyż urząd miasta ogłosił przetarg na ośmiohektarową działkę przy ul. Wschodniej, wyraźnie zaznaczając przy tym, że nabywca gruntu ma tam wybudować zakład produkujący piwo.

Jak wyjaśnia Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta, ratusz ma przesłanki, że tego typu inwestor jest zainteresowany Opolem. - Chcielibyśmy, by przetarg doszedł do skutku, bo branża browarnicza jest bardzo atrakcyjna, szczególnie jeśli chodzi o sponsorowanie wielu dziedzin życia społecznego - tłumaczy Pietrucha. 

Działka przy ul. Wschodniej wyposażona jest w uzbrojoną studnię głębinową, zapewniająca wodę wysokiej jakości, bardzo potrzebną w przemyśle browarniczym. Każdy, kto nabędzie rzeczoną działkę (jej cena wywoławcza to po doliczeniu VAT-u ponad 7,5 mln zł), a nie postawi zakładu produkującego piwo, będzie musiał zapłacić miastu karę w wysokości 1,5 mln zł za niewywiązanie się z zobowiązań przetargowych.
 

 

W Referacie Przetargów i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Opola powiedziano nam, że do tej pory nikt nie zgłosił się do przetargu. - To nic dziwnego, bo odbędzie się on dopiero 24 marca. Z reguły jest tak, że jakiekolwiek zgłoszenia pojawią się dopiero na kilka dni przed tym terminem - tłumaczy pracownica referatu.

Kim jest ów tajemniczy inwestor, który miałby kupić działkę pod browar? Pietrucha na tę chwilę nie chce tego zdradzać. - Mogę jedynie powiedzieć, że jest to koncern zagraniczny - mówi.


pig, Gazeta Wyborcza Opole