Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Czy niedługo na meczu ligowym będzie się można napić piwa?

05.08.2008

Od przyszłego roku będziemy mogli oglądać mecze na stadionach, popijając przy tym zimne piwo. Taką wizje kreśli przed kibicami piłkarskimi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Trwają prace nad nowa ustawą dotyczącą imprez masowych. Urzędnicy z ministerstwa planują wprowadzić, na wzór przepisów obowiązujących w Anglii, możliwość sprzedaży piwa na terenach stadionów. Trunki o zawartości do 4,5 proc. alkoholu, będzie można kupić na terenie obiektów sportowych.
 

Nie na każdym meczu będzie można jednak kupić piwo. Na najbardziej niebezpiecznych spotkaniach będzie obowiązywać zakaz sprzedaży napojów alkoholowych. O kwalifikacji, które mecze zaliczą się do tej grupy zadecyduje PZPN, w porozumieniu z władzami poszczególnych klubów.

Ustawodawca planuje umieścić w projekcie także zapis o numerowanych miejscach oraz o zakazie wstępu dla notowanych pseudokibiców. W utrzymaniu porządku na stadionach mają pomóc także wyższe kary dla chuliganów. MSWiA zapowiada także, że: - będzie ściślej współpracować z policją i władzami klubów w celu zwiększenia bezpieczeństwa i egzekwowania przepisów - mówi Wioletta Patrocka rzecznik ministerstwa. 

Robert Niepiekło, Wiadomości24.pl