Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Co dalej z browarem Anstadta?

08.05.2008

Nasza wczorajsza informacja na temat rozkradania przez złomiarzy zabytkowego browaru Ludwika Anstadta (przy ul. Sędziowskiej) zaskoczyła konserwatora zabytków i policję.

- Nigdy wcześniej nie docierały do mnie takie sygnały - mówi Wojciech Szygendowski, wojewódzki konserwator zabytków. - Sami nie możemy nic zrobić, ale niezwłocznie powiadomię inwestora.

Reporterka „Expressu" również wielokrotnie próbowała się skontaktować z inwestorem, warszawską firmą Eko-Park, ale sekretarka informowała, że dyrektor nie jest zainteresowany rozmową z nami.

Komendant II komisariatu policji o sprawie dowiedział się od „Expressu".

- Ostatni raz przy ul. Sędziowskiej 15 interweniowaliśmy 16 kwietnia - mówi podinsp. Andrzej Knap. - Wspieraliśmy wtedy pracowników biura wojewódzkiego konserwatora zabytków, którzy domagali się zaprzestania prac rozbiórkowych. Od tamtej pory nie mieliśmy żadnych niepokojących informacji. Teraz będziemy się baczniej przyglądać temu miejscu. Działania na szerszą skalę będziemy mogli podjąć, jeśli właściciel złoży u nas doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Przypomnijmy, że na terenie browaru Eko-Park chce postawić luksusowe apartamentowce. Opracowywany jest projekt osiedla (z zachowaniem dwóch zabytkowych budynków).

(izj) - Express Ilustrowany