Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Chmielaki pod patronatem Bractwa

20.07.2005

Bractwo Piwne będzie patronem honorowym tegorocznych jubileuszowych Chmielaków Krasnostawskich. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów w Krasnymstawie odbędzie się już po raz 35. Przedstawiciele Bractwa Piwnego uczestniczą w związanych z Chmielakami spotkaniach od kilku lat, po raz pierwszy jednak nasza obecność w Krasnymstawie będzie tak wyraźnie zaznaczona.
Chmielaki Krasnostawskie’2005 (09 – 11.09.2005) obchodzą w tym roku jubileusz 35-lecia. Bractwo Piwne, patron honorowy spotkania chmielarzy i piwowarów, będzie także współorganizatorem konsumenckiej oceny jakości piwa, największej i najpoważniejszej tego typu degustacji w Polsce. Udział Towarzystwa Promocji Kultury Piwa w krasnostawskich przedsięwzięciach wydaje się oczywisty. Chmielaki Krasnostawskie są najstarszą i największą piwną imprezą, w jej przygotowanie angażuje się większość lokalnych instytucji oraz praktycznie wszyscy mieszkańcy Krasnegostawu.
Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów to impreza o uznanej tradycji, promująca najlepszą towarzyszącą piwu atmosferę, pokazująca piwną kulturę. Bractwo Piwne nie od dziś docenia rolę Chmielaków Krasnostawskich w budowaniu pozytywnego wizerunku piwa oraz piwosza-biesiadnika. Dlatego też laureatami medalu Złoty Chmiel’2002 zostali właśnie organizatorzy Chmielaków. Medal odebrały wprawdzie osoby bezpośrednio zawiadujące tak wielkim przedsięwzięciem, jakim jest organizacja kilkudniowego festynu obejmującego całe miasto, ale – jak powiedział wówczas Wielki Mistrz Bractwa Piwnego Zbigniew Olobry – „Złoty Chmiel to hołd Bractwa Piwnego dla samorządu, organizatorów i całej społeczności Krasnegostawu”. Bractwo Piwne w dalszym ciągu uważa, że Chmielaki to w równym stopniu zasługa osób bezpośrednio zaangażowanych w ich przygotowanie, jak i mieszkańców Krasnegostawu, którzy chcą zaakceptować rzesze piwoszy opanowujących ich miasto i potrafią pomóc im wspaniale spędzić kilka wrześniowych dni.
Wierzymy, że tegoroczne, jubileuszowe Chmielaki przyczynią się do podniesienia rangi spotkań chmielarzy, piwowarów i miłośników piwa.
Bractwo Piwne