Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Chmielaki Krasnostawskie najlepszym produktem turystycznym Polski

19.10.2013
Chmielaki Krasnostawskie najlepszym produktem turystycznym Polski Chmielaki Krasnostawskie najlepszym produktem turystycznym Polski

Chmielaki Krasnostawskie, Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, uhonorowane zostały tytułem "najlepszej atrakcji turystycznej Polski". Tytuł przyznali internauci w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej i serwisu turystyka.wp.pl. Tytuł przyznany został podczas targów Tour Salon w Poznaniu. Gratulacje dla organizatorów Chmielaków: burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca i dyrektora Krasnostawskiego Domu Kultury Damiana Kozyrskiego przesłało Bractwo Piwne.

Łódź, 17 października 2013
Szanowny Pan
Andrzej Jakubiec
Burmistrz Krasnegostawu

Szanowny Pan
Damian Kozyrski
Dyrektor KDK

W imieniu Kapituły Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne, a także wszystkich członków i sympatyków naszego stowarzyszenia, przekazuję serdeczne gratulacje zwycięstwa w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny.

Fakt, że to właśnie Chmielaki Krasnostawskie, pośród wielu naprawdę znamienitych i popularnych atrakcji turystycznych i wydarzeń w całym kraju, uzyskały najwięcej głosów, dobitnie świadczy o randze Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów. Chmielaki Krasnostawskie przez kilkadziesiąt lat nieprzerwanej historii ewoluowały z lokalnych dożynek chmielowych, przez środowiskowe spotkania plantatorów i browarników, do wielkiego wydarzenia kulturalnego, folklorystycznego i społecznego. Chmielaki Krasnostawskie stale się rozwijają, nie odcinając jednak od korzeni. Być może właśnie dzięki temu impreza ta obecna jest na mapach wydarzeń i w kalendarzach spotkań kulturalnych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Bractwo Piwne o randze Chmielaków wie, i wiedzę tę przekazuje od dawna. Świadczy o tym choćby przyznanie organizatorom Chmielaków Krasnostawskich medalu Złoty Chmiel – za szczególny wkład w rozwój szeroko rozumianej kultury piwnej. Teraz, podczas targów Tour Salon w Poznaniu, przy okazji uroczystej gali wręczenia certyfikatu najlepszego produktu turystycznego – o znaczeniu, charakterze i szczególnej wartości wyrastającej z łączenia tradycji z nowoczesnością przekonują się kolejne rzesze Polaków.

W imieniu Bractwa Piwnego już teraz deklaruję wsparcie i pomoc organizacyjną przy kolejnych edycjach Chmielaków Krasnostawskich i przy realizacji kolejnych Państwa zamierzeń. Doroczna współorganizacja towarzyszącego Chmielakom Konsumenckiego Konkursu Piw jest dla nas prawdziwym zaszczytem, jednocześnie powodem do dumy z faktu, że w ten choćby sposób możemy przyczyniać się do rozwoju i rozkwitu Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów.

Jeszcze raz gratulując sukcesu i wygranej w niezwykle zaciętym głosowaniu

Łączę wyrazy szacunku
Marek Suliga


Wielki Mistrz
Bractwa Piwnego

 

Zobacz też:

Chmielaki największą atrakcją turystyczną Polski