Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Centrum kulturalne w browarze we Włocławku

27.12.2008
Centrum kulturalne w browarze we Włocławku Centrum kulturalne w browarze we Włocławku

Włocławski ratusz przedstawił projekt adaptacji kompleksu budynków po browarze Bojańczyka. Zabytkowy zakład zostanie zamieniony w centrum kulturalne i edukacyjne.

Centrum Kultury "Browar B" - tak ma się nazywać obiekt, który powstanie po adaptacji kompleksu przy ul. Łęgskiej w centrum Włocławka. Władze miasta chcą, by poprzemysłowe budynki z czerwonej cegły z przełomu XIX i XX w. tętniły życiem. - Browar ma być miejscem spotkań mieszkańców miasta. Chcemy stworzyć młodym ludziom możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu - mówi Monika Budzeniusz, rzecznik prezydenta Włocławka.

W kompleksie znajdą się m.in. galeria sztuki, kawiarnie i kluby oraz pomieszczenia do zajęć z młodzieżą i sale konferencyjne. Pod koniec listopada br. magistrat rozstrzygnął przetarg na projekt adaptacji browaru. Zwycięską propozycję przedstawiła Pracownia Architektoniczna Archi-Size Jakub Kaczorowski. Plany inwestycji mogą zobaczyć także mieszkańcy Włocławka. Plansze z wizualizacją Browaru B można oglądać w holu Urzędu Miasta.
Jak szacuje ratusz, rozbudowa i przebudowa obiektów browaru oraz prace remontowo-konserwatorskie oraz doprowadzenie sieci kanalizacyjnej pochłoną łącznie 7,14 mln euro, z czego miasto dostanie 4,64 mln euro z dzielonego przez marszałka unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałą część kosztów sfinansuje Włocławek z własnej kasy. Prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku i zakończą się w 2011 r. 


hoł, Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń