Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Carlsberg zamyka browar po 190 latach

05.11.2008

Jedna z największych firm piwowarskich na świecie - Carlsberg, postanowiła po prawie 190 latach zamknąć swój historyczny browar w West Yorkshire. Pracę w Leeds straci 170 osób – podaje serwis BBC News.

Szefostwo firmy zdecydowało się na ten krok z powodu spadającej konsumpcji piwa na Wyspach oraz rosnących podatków i opłat.

Jak podaje BBC News, firma będzie stopniowo ograniczać produkcję aż do 2011 roku, kiedy to całkowicie zamknie browar.Trwają już konsultacje z załogą. Carlsberg zapewnia, że będzie starał się przerzucić maksymalnie dużo pracowników do innych swoich oddziałów. Wiadomo jednak, że część z nich będzie zwolniona. Bez pracy zostanie w sumie ok. 170 osób.

Nick Webb, jeden z dyrektorów firmy tłumaczy, że browar musiał zdecydować się na ten krok, aby obniżyć koszty i utrzymać swoją konkurencyjność na rynku. Dodał, że decyzję o zamknięciu postanowiono podać ze sporym wyprzedzeniem tak, aby pracownicy mogli się przygotować na utratę posady.

Dyrektor marketingu Darran Britton zapewnia jednak, że firma będzie kontynuować produkcję piwa Tetley na terenie Anglii.

Carlsberg działał w Leeds od 1822 roku. Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z budynkiem browaru. Prawdopodobnie zostanie wystawiony na sprzedaż.
 

BBC News, PP Onet.pl