Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Carlsberg stawia na Poznań

19.10.2006

Koncern Carlsberg – jeden z największych producentów piwa w Europie postanowił stworzyć w Poznaniu supernowoczesne Centrum Usług Finansowych. Dlaczego? Wszystko przez oszczędności.

Piwny gigant planuje, że jeszcze w listopadzie nowe centrum przejmie świadczenie usług księgowych na rzecz wszystkich spółek Carlsberg w Polsce, a od marca 2007 r. także tych z Niemiec.

Skupienie księgowości w jednym miejscu przyniesie spore oszczędności – szacuje się, że w ciągu 5 lat co najmniej 15 mln zł.

Nowe centrum, w którym początkowo zatrudnionych będzie 70 osób, ma funkcjonować na wzór kopenhaskiego, które pomyślnie obsługuje jednocześnie Danię i Szwecję.

40 stanowisk zostanie przeniesione z Niemiec, a w połowie 2007 r. do Poznania trafi dalsze 26 etatów ze Szwajcarii. Kilka miesięcy później identyczna liczba stanowisk zostanie przeniesiona z Wielkiej Brytanii.

Nowe centrum księgowe ma oferować swoje usługi dla wszystkich spółek grupy z Europy Zachodniej.

Początkowo firma brała pod uwagę 20 lokalizacji. Poznań wygrał przede wszystkim dzięki niskim kosztom pracy, niewielkiej odległości od Niemiec oraz dostępem do świetnie wykształconej kadry.

Przychody ze sprzedaży Carlsberg Polska w 2005 r. wyniosły 845 mln zł. W skład grupy wchodzą m.in. takie marki, jak Okocim czy Harnaś.

 

MediaRegionalne.pl

 

(zac, Gazeta Prawna)