Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Carlsberg przenosi księgowość do Poznania

12.04.2006

Carlsberg tworzy w Poznaniu Centrum Usług Finansowych, które od listopada 2006 roku będzie świadczyć usługi księgowe na rzecz spółek Carlsberga w Polsce, a od marca 2007 roku w Niemczech.
Firma rozpoczęła już proces rekrutacji, który ma na celu pozyskanie w br. kilkudziesięciu specjalistów w dziedzinie finansów, poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

"Na decyzji o utworzeniu centrum w Poznaniu zaważyły zarówno dobre połączenie komunikacyjne, jak i stosunkowo niewielka odległość do granicy Niemiec, potencjał środowiska akademickiego oraz względnie niskie koszty pracy w porównaniu do Warszawy" - napisała spółka w komunikacie.

Centrum Carlsberga w Polsce zacznie funkcjonować w listopadzie 2006 roku. Będzie działało na wzór kopenhaskiego, które obsługuje jednocześnie Danię i Szwecję. "Jego potencjał zakłada możliwość obsługi w przyszłości innych spółek Carlsberga" - poinformowała spółka.

Założenie Centrum wiąże się z wewnętrzną restrukturyzacją zatrudnienia w obszarze finansów w Carlsberg Polska. Osobą zarządzającą poznańskim centrum będzie Jacek Michalak - do niedawna wiceprezes ds. finansów w Carlsberg UK, a wcześniej w Carlsberg Polska.

"Około 30 pracowników, z którymi firmie przyjdzie się rozstać, będzie miało możliwość ubiegania się o zatrudnienie w Poznaniu" - poinformowała spółka w komunikacie.

W lutym prezes Carlsberg Polska Marcin Piróg powiedział, że spółka chce zanotować w br. wzrost udziałów rynkowych do 15 proc. z 14 proc. zanotowanych w 2005 roku. Do końca 2010 roku firma zamierza ma osiągnąć 20 proc. udział w rynku. Obecnie pierwszą pozycję na rynku piwnym w Polsce zajmuje Kompania Piwowarska z 37,1 proc. udziału, a drugą Grupa Żywice z 33,3 proc.. Na trzecim miejscu plasuje się Carlsberg Polska z 14,1 proc. udziałem w rynku.

W 2005 roku spółka zanotowała 65 mln zł zysku netto wobec 5 mln zł osiągniętych w 2004 roku. Przychody Carlsberg Polska wyniosły w ub.r. 845 mln zł wobec 784 mln zł w 2004 roku.

Gazeta Wyborcza

ISI, gosp