Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Carlsberg może zostać sponsorem piłkarzy Śląska

28.08.2004

PIŁKA NOŻNA. Browar Carlsberg Okocim najprawdopodobniej zostanie strategicznym sponsorem piłkarzy Śląska Wrocław. Zaawansowane negocjacje klubu i firmy prowadzone są od kilku tygodni.
Śląsk od dawna zabiega o pozyskanie kolejnego sponsora, który w znacznej części przejąłby koszty utrzymania drużyny piłkarskiej. Na razie głównym sponsorem zespołu jest firma WPO Alba, ale chcąc myśleć o odbudowie futbolu we Wrocławiu i w dalszej perspektywie o awansie do ekstraklasy, działacze potrzebują znacznie większych pieniędzy.

Na temat rozmów i podpisania ewentualnej umowy przedstawiciele Carlsberga wypowiadają się wyjątkowo dyplomatycznie.

- Prowadzimy rozmowy z kilkoma klubami sportowymi, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Gdy wybierzemy któryś klub, o wszystkim poinformujemy. Rozważamy kilka opcji, ale to nie są decyzje, które mogłyby zapaść w najbliższym czasie. To bowiem kwestia długookresowych strategii i kontynuacja budowania marki Piast wokół lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych - twierdzi Jagoda Jastrzębska, specjalistka ds. public relations w Carlsberg Okocim.

Z kolei z nieoficjalnych, ale bardzo wiarygodnych źródeł klubowych wiemy, że do podpisania umowy reklamowo-sponsorskiej może dojść znacznie szybciej, być może już w najbliższym miesiącu. Przedstawiciele Carlsberga byli na ostatnim spotkaniu Śląska z Promieniem Żary, po którym spotkali się z klubowymi działaczami.

Firma Carlsberg Okocim SA jest właścicielem kilku polskich browarów, m.in. wrocławskiego Piasta. Mimo że niedawno podjęto decyzję o zamknięciu produkcji piwa we wrocławskim browarze, to marka Piast nie przestanie istnieć. Piwo Piast będzie rozlewane w Szczecinie i Brzesku. Nie można wykluczyć, że firma chce zatrzeć negatywne wrażenie po zamknięciu wrocławskiego browaru i reklamować lokalną markę piwa poprzez miejscową drużynę piłkarską. W ten sposób Carlsberg reklamuje się na przykład w Szczecinie, gdzie na koszulkach pierwszoligowej Pogoni znajduje się logo szczecińskiego piwa Bosman. Tym samym na koszulkach zespołu piłkarskiego Śląska pojawiałaby się reklama Piasta. Wiemy, że wrocławski klub otrzymał niedawno cztery nowe komplety strojów firmy Adidas, w których piłkarze na razie nie grają, gdyż na koszulkach ma zostać umieszczone logo nowej firmy sponsorskiej.

Browar Carlsberg jest znany na świecie, że sponsoruje i reklamuje się na wielu imprezach piłkarskich. Od wielu lat reklama Carlsberga widnieje na koszulkach piłkarzy sławnego angielskiego klubu FC Liverpool. Browar był również jednym z głównych sponsorów ostatnich piłkarskich mistrzostw Europy w Portugalii, a także rozgrywek o Puchar UEFA.

Carlsberg w polskim sporcie.

Niektóre piwa należące do Carlsberg Okocim:

Bosmam - reklamowany przez piłkarzy Pogoni Szczecin

Okocim - reklamowany przez piłkarzy Okocimskiego Brzeska

Kasztelan - reklamowany przez koszykarzy Anwilu Włocławek

Piast - marka związana ostatnio z żużlem - co roku organizowany jest w bardzo silnej obsadzie, porównywalnej z Grand Prix, Puchar Piasta
Gazeta Wyborcza

Artur Brzozowski, Andrzej Jaworski