Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Carlsberg da pracę w Poznaniu

12.04.2006

Piwna firma Carlsberg otwiera centrum usług finansowych w Poznaniu. Na początek stworzy 70 miejsc pracy dla dobrze wykształconych ekonomistów.
Koncern piwny Carlsberg otworzy centrum usług finansowych w Poznaniu. W ciągu roku stworzy 70 miejsc pracy dla dobrze wykształconych ekonomistów.

Carlsberg (właściciel m.in. marek Okocim, Karmi i Harnaś) okazał się inwestorem, którego nazwy do wczoraj rano nie chciano ujawnić. W listopadzie duńska firma otworzy w Poznaniu centrum usług finansowych (zajmujące się głównie księgowością) obsługujące spółki Carlsberga w Polsce. W marcu przyszłego roku firma zwiększy zatrudnienie z 30 do 70 osób i zacznie obsługiwać także Niemcy. - Poszukiwani są przede wszystkim dobrze wykształceni ekonomiści znający co najmniej jeden język obcy - informował wczoraj prezydent Poznania Ryszard Grobelny na konferencji prasowej poświęconej nowemu przedsięwzięciu. Według nieoficjalnych informacji firma może w ciągu najbliższych lat zwiększyć zatrudnienie do kilkuset osób. Do Polski mogłoby zostać przeniesione centrum obsługi finansowej dla Szwecji i Danii działające dotąd w Kopenhadze. Firma ostrożnie komentuje te informacje: - Trudno nam w tej chwili teraz mówić na ten temat. Będziemy przyglądać się rozwojowi firmy w Poznaniu i odpowiednio reagować - komentuje Melania Popiel, rzecznik prasowy Carlsberg Polska. W staraniach o pozyskanie nowego pracodawcy Poznań wygrał z Bukaresztem i Budapesztem. - O wyborze Poznania przesądziły dogodna lokalizacja i obecni tu ludzie z interesującym nas wykształceniem - mówi Popiel.

Gazeta Wyborcza

jg