Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Carlsberg-Okocim zamyka Piasta

12.08.2004

Carlsberg-Okocim zamyka śląski browar regionalny. Obiecuje jednak, że marka nie zniknie z rynku.
Wczoraj rada nadzorcza i zarząd Browarów Dolnośląskich Piast zdecydowały o wstrzymaniu produkcji. Carlsberg-Okocim, do którego należy zakład, tłumaczy decyzję brakiem perspektyw na poprawę sytuacji finansowej. Właściciel zapewnia, że produkcja zostanie przeniesiona do innych browarów grupy. Obiecuje też, że marka nie zniknie.

„Zarząd browaru realizował plan systematycznego obniżania kosztów i zmniejszania zadłużenia. Wyniki trzyletnich starań, analiz i obserwacji utwierdziły nas w przekonaniu, że dalsze możliwości obniżenia kosztów działania — przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości piwa — zostały wyczerpane” — głosi komunikat.

Browar zatrudnia 74 osoby. Wszystkim zwalnianym pracownikom, oprócz odpraw wynikających z kodeksu pracy, właściciel obiecał wypłacić dwie dodatkowe pensje, pomoc w przekwalifikowaniu się i szukanie nowych miejsc pracy.

Sprzedaż Carlsberg-Okocim po półroczu była o 2 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2003 r. Dla wszystkich browarów nie był to dobry okres. Zanotowały zaledwie 0,6-proc. wzrost sprzedaży.

Puls Biznesu

Katarzyna Kozińska