Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Burmistrz liczy na pomoc Belki

06.07.2004

W kwietniu zrobiło się w Żywcu głośno o tym, że burmistrz miasta Antoni Szlagor załatwia w Warszawie emeryturę dla księżnej Marii Krystyny Habsburg. W specjalnych okolicznościach i zgodnie z ustawą może taką emeryturę przyznać premier. Prośbę w tej sprawie Szlagor przesłał do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Podał szerokie uzasadnienie udokumentowane zasługami księżnej i jej rodziny dla Żywca i Polski. Zabrakło jednak, według specjalistów z Kancelarii Premiera, udokumentowania jej sytuacji materialnej i zdrowotnej, więc do Żywca przesłano pismo, aby księżną za jej zasługi uhonorować w inny sposób. Burmistrz jednak nie odpuszcza. - Przesłałem dalsze materiały, prosiłem też Kancelarię Premiera o poparcie. Może nowy premier spojrzy na tę sprawę trochę inaczej. Gdy mieszkała w Szwajcarii, pobierała tam zasiłek. Po powrocie do Polski już nie ma do niego prawa - przyznał burmistrz.

Przypomnijmy, że księżna od kilku tygodni jest już u siebie. Mieszka w apartamencie w Nowym Zamku. Miasto zadbało o stosowne udogodnienia, jako że porusza się na wózku inwalidzkim, wykonane zostały specjalny podjazd do drzwi wejściowych i uchwyty w łazience. Księżna czuje się dobrze. Oglądała w sobotę Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody CSI w Klubie Jazdy Konnej Bolix.

Dziennik Zachodni

(mal)