Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Brussels Beer Challenge – 3. edycja już w tym miesiącu

08.10.2014
Brussels Beer Challenge – 3. edycja już w tym miesiącu Brussels Beer Challenge – 3. edycja już w tym miesiącu

Bruksela, 1 października 2014. Już tylko do 10 października zgłaszać można piwa do międzynarodowego konkursu piwnego Brussels Beer Challenge. Sam konkurs odbędzie się od 30 października do 2 listopada w Belgii. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w Leuven.

 Tylko do 10 października można zgłaszać piwa z różnych krajów do międzynarodowego konkursu piwnego Brussels Beer Challenge. Ten młody konkurs – 3 edycja w tym roku  - jest doskonałą platformą na konkurencję między piwami belgijskimi z piwami z całego świata.

Po edycjach w Brukseli w 2012 roku i Liège w 2013, w tym roku konkurs przenosi się do Leuven. Miasto to jest siedzibą największego przedsiębiorstwa piwnego – AB Inbev – oraz także największego konsumenckiego festiwalu piwnego w Belgii – Zythos Bier Festival – organizowanego przez spokrewnione z Bractwem Piwnym stowarzyszenie Zythos. Miasto postawiło sobie za cel bycia stolicą piwa w Belgii i skutecznie do tego dąży, również dzięki konkursowi.

W konkursie uczestniczy około 50 sędziów z całego świata i konkurencja odbywa się 63 kategoriach.

Może po fali nagród już otrzymanych na konkursach w Stanach, Niemczech i Rosji także jakiś medal przypadnie browarom z Polski na terenie Belgii ?

Szczegóły : www.brusselsbeerchallenge.com

Zobacz także: Złoto dla Browaru Sulimar na Brussels Beer Challenge

Piwu cześć,

Jan Lichota