Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar zatrudnia

26.10.2002

Na początek 13 osób.Lesław Ławnicki, który kupił grudziądzki browar, zapowiada zatrudnienie po 4 listopada 13 osób i drugie tyle do końca tego roku.- Przed świętami Bożego Narodzenia będziemy już gotować piwo - zapowiada.
Poznański przedsiębiorca Lesław Ławnicki odkupił od spółki Brau Union grudziądzki browar i zamierza produkować piwo na rynek lokalny i regionalny. Po 4 listopada zamierza przyjąć 13 pracowników, a następną grupę - być może jeszcze pod koniec listopada lub w grudniu tego roku. Według jego planów, w styczniu 2003 r. w browarze ma pracować co najmniej 40 osób.
Obecnie w grudziądzkim browarze porządkowane jest zaplecze techniczne browaru i część administracyjna. Część maszyn jest tak stara, że przeznaczył je na złom. Inne, aby wykorzystać je w produkcji, wymagają przeglądów i uzupełnienia części. 30 czerwca był spis inwentaryzacyjny. Przy przekazywaniu zakładu okazało się, że brakuje niektórych elementów maszyn. Upomniał się o nie w oddziale bydgoskim Brau Union. Po szczegółowych uzgodnieniach z byłym właścicielem browaru, ustalono ostatecznie, jakie elementy maszyn wrócą do Grudziądza.
Prezes Ławnicki jest dobrej myśli i planuje jeszcze w grudniu tego roku ruszyć z produkcją piwa. Czy od razu znajdzie się ono w sprzedaży - tego jeszcze nie wie. Plan zakłada osiągnięcie w 2003 r. produkcji 70 tysięcy hektolitrów piwa.
Gazeta Pomorska

Maryla Rzeszut