Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar wybiera się na giełdę

31.10.2006

PEPEES chce wprowadzić Browar Łomża na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych - poinformował nas wczoraj prezes firmy Andrzej Kiełczewski.

- Najpierw jednak zamierzamy przekształcić ją w spółkę akcyjną i dopiero wtedy wejść z nią na parkiet - powiedział Kiełczewski.

Ze sprzedażą akcji Browaru Łomża nie powinno być problemu. Już od kilku miesięcy mówi się, że nabyciem 100 proc. akcji zainteresowani są duńskie Carlsberg oraz Royal Unibrew.

Proponują nawet ok. 140 mln zł. Nieoficjalnie mówi się również o tym, że pozyskane w ten sposób pieniądze PEPEES przeznaczy na rozwój produkcji skrobi ziemniaczanej i wytwarzanie bioetanolu.

- Ja tej informacji nie potwierdzę, ale też i nie zaprzeczę. O szczegółach porozmawiamy najwcześniej za dwa tygodnie - mówi Kiełczewski.

Obecnie w łomżyńskim browarze pracuje blisko 260 osób. Jego dobra passa trwa już ponad dwa lata. W 2004 r. po raz pierwszy sprzedał ponad pół miliona hektolitrów i osiągnął imponującą (118 proc.) dynamikę sprzedaży - najwyższą w branży.
 

Gazeta Wyborcza

 

eve