Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar przymierza się do rozbudowy, a Fiat wespół z Fordem do produkcji nowego samochodu

09.11.2005

Tychy stolicą przemysłu samochodowego i polskiego piwa. Obydwa reklamowe slogany wkrótce mają zostać potwierdzone przez kolejne inwestycje. Tyskie Browary Książęce planują dalszą rozbudowę zakładu, zaś fabryka Fiata ma być miejscem produkcji nowego modelu opracowanego wspólnie z konstruktorami Forda.
Więcej puszek

„Tyskie” są sztandarowym produktem Kompanii Piwowarskiej. Abstrahując od innych przyczyn, we wzroście popularności tej marki w ostatnim czasie znacznie pomogła zakrojona na wielką skalę ubiegłoroczna kampania reklamowa z okazji 375 lat istnienia browaru.
– Marka „Tyskie” od kilku lat jest największą w Polsce – mówi Małgorzata Walędzińska, rzecznik prasowy zakładu.– W sierpniu osiągnęła poziom 13,4 procent udziału w rynku marek w Polsce.
Dość powiedzieć, że o ile w 1996 roku produkcja piwa w Tychach wyniosła 1,83 mln hektolitrów, a w następnym przekroczyła 2 mln hl, to obecnie wynosi już 5,5 mln hl. I na tym nie koniec. Małgorzata Walędzińska potwierdza informację, że w przyszłym roku czeka zakład poważna rozbudowa. Plany obejmują powiększenie powierzchni magazynowej oraz instalację nowej linii o wydajności 100 tysięcy puszek na godzinę. – Razem z już istniejącą linią wydajność sięgnie 150 tysięcy puszek na godzinę – mówi Walędzińska. – Poza tym działają w browarze dwie linie butelkowe o wydajności 60 tysięcy butelek na godzinę.

Rozważana jest także decyzja o powstaniu nowej warzelni oraz piwnic.
(...)

Tyskie Browary Książęce są obok zakładów w Poznaniu i Białymstoku jednym z trzech wchodzących w skład Kompanii Piwowarskiej. Ich łączne moce produkcyjne wynoszą 12,5 mln hektolitrów piwa rocznie. Najwięcej warzy się go w Poznaniu (5,6 mln hektolitrów), w Tychach niewiele mniej (5,5 mln), a w Białymstoku resztę (1,4 mln).

(...)Dziennik Zachodni

Bogdan Prejs