Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar podaruje

08.07.2002

Opuszczony budynek dawnej przychodni lekarskiej okocimskiego browaru może wkrótce znowu tętnić życiem. W najbliższym czasie spółka Carlsberg-Okocim SA planuje podarować obiekt powiatowi brzeskiemu.
Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy browaru i starostwa w sprawie nieruchomości trwały już od kilku miesięcy. Z naszych informacji wynika, iż właściwie losy nieruchomości zostały już przesądzone. Browarowi nie jest ona potrzebna, dlatego pojawił się pomysł jej podarowania powiatowi. Szczegóły umowy co prawda mogą jeszcze ulec kosmetycznym zmianom, ale Carlsberg-Okocim chce dawną przychodnię przekazać samorządowi bezpłatnie. Bez konieczności wydawania nawet złotówki samorząd może wejść w posiadanie sporego, dwukondygnacyjnego budynku oraz zostać wieczystym użytkownikiem działki, na której stoi obiekt.
Co więcej, sposób na przyszłe wykorzystanie budowli ma leżeć jedynie w gestii urzędników. Darczyńcy bowiem prawdopodobnie nie zażyczą sobie jego zagospodarowania w konkretny sposób. Nie wiadomo na razie, czy starostwo ma już jakąś koncepcję na ożywienie budynku. Jednym z pomysłów, który pojawił się swego czasu, a dotyczył starej przychodni, było uruchomienie w opuszczonych pomieszczeniach prywatnego gimnazjum.
Jak zwykle w tego typu kwestiach, ostateczne decyzje zarówno o ewentualnym przejęciu nieruchomości, jak i jej przyszłym przeznaczeniu, leżeć będą w gestii Rady Powiatu.
Gazeta Krakowska

(ans)