Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar napoi lipy

25.07.2006

Białostocki magistrat nie chce ratować lip - wizytówki miasta. Zrobi to zamiast urzędników Kompania Piwowarska.
O wysychających drzewach piszemy do znudzenia. Magistrat co i rusz wykręca się nowymi teoriami na temat ich tragicznego stanu. Teraz do akcji postanowiła wkroczyć Kompania Piwowarska. W mieście pojawiły się billboardy, na których obiecuje przeznaczyć jeden grosz z każdego zakupionego piwa Żubr na ratowanie drzew. Akcja potrwa od 1 sierpnia do 15 września.

- Planowaliśmy ją już od ubiegłego roku, gdy tylko w mediach pojawiły się informacje, że lipy na Lipowej umierają. Zastanawialiśmy się, jak rzeczywiście moglibyśmy pomóc drzewkom i teraz, gdy już wiemy, przystąpiliśmy do działania - mówi Partycja Skrzypiec z Kompanii Piwowarskiej.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na: usunięcie wyschniętych drzew, zasadzenie w te miejsca nowych, specjalnie wyhodowanych, lip oraz przygotowanie odpowiedniego systemu nawadniania drzewek.

- Chcemy udowodnić, że "Żubr żyje Podlasiem" to nie tylko nowy slogan reklamowy, lecz autentyczna działalność na rzecz macierzystego regionu - dodaje Skrzypiec.

Jeśli jednak okaże się, że akcja promocyjna się nie powiodła, Kompania Piwowarska dopłaci różnicę kwoty potrzebnej na ratowanie lip z własnego budżetu.
Gazeta Wyborcza

eve