Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar Północny przechodzi do historii

08.08.2007

Suwałki nie będą miały swojego piwa i browaru. Browar Północny z tradycyjnym suwalskim piwem przechodzi bowiem do historii. Z końcem sierpnia przestanie istnieć. Wspólnicy spółki Browar Północny postanowili zaprzestać produkcji piwa i zlikwidować browar.

Produkcja piwa w Suwałkach przestała się opłacać.
- Browar Północny nie miał szans na istnienie na rynku - powiedział Radiu 5 Marian Maliszewski, wcześniej zastępca dyrektora zarządu Browaru, teraz likwidator spółki.
Przypomnijmy, że Browar Północny w Suwałkach powstał w 1888 roku. Już na starcie miał własną warzelnię i słodownię dzięki czemu piwo słynęło z wysokiej jakości.
Jak informowało Radio 5, w ostatnim okresie spółka popadła w kłopoty finansowe. Zarząd obwiniał niesolidnych odbiorców piwa, którzy spóźniali się z płatnościami. W 2006 roku firma miała też problem z błędną interpretacją rozliczenia akcyzy. Poszukiwano inwestora, który chciałby dokapitalizować Browar. Teraz linie produkcyjne stoją. Pracują tylko trzy osoby, które sprzedają maszyny do produkcji piwa. Za rok Browar Północny świętowałby 120-lecie istnienia. Z handlowej mapy zniknie jednak 31 sierpnia.
Nieruchomości Browaru nabył kupiec z Piotrkowa Trybunalskiego.
Jak powiedział Radiu 5 część budynków na pewno zburzy. Nie chciał jednak zdradzić jak dokładnie zagospodaruje kupione tereny.
 

Radio5.com