Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar Dojlidy - inwestycje i ISO

12.08.2005

Niemal dwukrotne zwiększenie produkcji piwa w ciągu dwóch lat zapowiada zarząd browaru Dojlidy. W dodatku będzie to produkcja ekologiczna - firma otrzymała certyfikat zarządzania środowiskiem ISO 14 000.
Obecnie browar jest w stanie wyprodukować 1,4 mln hektolitrów piwa rocznie, a dzięki nowym inwestycjom produkcja Dojlid w ciągu dwóch najbliższych lat wzrośnie do 2,5 mln hektolitrów. Teraz trwają prace wykończeniowe w nowej hali o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych z przeznaczeniem na nową linię rozlewniczą o wydajności 60 tys. butelek na godzinę (wydajność obecnej linii to 22 tys. butelek) i magazyn. Oficjalnie zostanie ona uruchomiona we wrześniu tego roku. Przez rok firma wdrażała system zarządzania środowiskowego pod nadzorem firmy certyfikującej SGS United Kingdom Ltd. i właśnie otrzymała świadectwo ISO 14 000.

- To dobrowolny system dla przedsiębiorstw, które chcą zmniejszyć do minimum negatywny wpływ procesów produkcyjnych na środowisko - mówi Wniarski.

W tym celu browar m.in. uruchomił stację odzysku dwutlenku węgla, która nie pozwala na jego emisję do powietrza, a kieruje go do ponownego wykorzystania w produkcji i ekologiczną, opalaną węglem kotłownię.
Gazeta Wyborcza

ms