Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar Bosman ma nowego prezesa

08.04.2006

Michał Gotowała, dotychczasowy dyrektor browaru w Sierpcu, obejmuje stanowisko prezesa Bosmana. Nowy prezes nie jest załodze obcy - pracował tu bowiem od 1993 r.
31 marca Władysław Szaniawski poinformował pracowników szczecińskiego browaru, że odchodzi na emeryturę i złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Bezkrólewie w Bosmanie trwało tydzień. Wczoraj tuż przed godz. 14 wiceprezes zarządu grupy Carlsberg Polska Iwona Jastrzębska zebrała całą załogę szczecińskiej spółki, informując, kto będzie następcą Szaniawskiego. Pracownicy są zadowoleni, że nowy prezes nie jest osobą z zewnątrz.

Gotowała ma 45 lat. Urodził się w Inowrocławiu, ale w Szczecinie mieszka od 1987 r. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu, Wydziału Technologii Żywności - specjalizacja fermentacja i biosynteza.

Karierę zawodową rozpoczął w Centralnym Laboratorium Przemysłu Paszowego w Szczecinie. W styczniu 1993 r. zatrudnił się w Bosmanie, gdzie pełnił kolejno funkcje piwowara zmianowego, kierownika warzelni, kierownika browaru oraz menedżera produkcji i rozlewu piwa. W styczniu 2004 r. objął stanowisko dyrektora Browaru Kasztelan w Sierpcu. Kasztelan, podobnie jak Bosman, od sierpnia 2001 r. wchodzi w skład grupy Carlsberg Polska. Gotowała jest żonaty, ma córkę Karolinę. W czasie, gdy nowy prezes Bosmana pracował w Sierpcu, rodzina ciągle mieszkała w Szczecinie.
Gazeta Wyborcza

mpr