Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar Belgia zdobył dwa złote medale podczas najbardziej prestiżowych piwnych zawodów na świecie!

28.05.2004

W swoich kategoriach wygrały piwa Frater i Wojak Wszechmocne.
Frater i Wojak, dwa polskie piwa produkowane przez kielecki Browar Belgia, zdobyły złote medale podczas najbardziej prestiżowego konkursu piwnego na świecie - Brewing Industry International Awards 2004, który odbył się w Londynie. Frater zdobył złoty medal w kategorii pilsnerów o zawartości alkoholu między 5,6 i 6,9%. W kategorii mocnych pilsnerów o zawartości alkoholu powyżej 7% pierwsze miejsce przypadło piwu Wojak Wszechmocne, które zostało także ogłoszone najmocniejszym piwem na świecie spośród trzech kategorii piw mocnych.

Brewing Industry International Awards 2004, inaczej zwane "Oskarami wśród nagród przemysłu piwowarskiego", to najstarszy konkurs piwny na świecie - jego pierwsza edycja odbyła się w 1886 roku. Piwa oceniają mistrzowie browarnictwa z całego świata. W tym roku w ośmiu kategoriach zmierzyło się w sumie 882 piw z różnych stron świata.

Informacje o medalistach:

Frater został wprowadzony na polski rynek w marcu i jest warzony według starej cysterskiej receptury, znalezionej w Opactwie oo. Cystersów ze Szczyrzyca w 1949 roku. Frater to piwo typu pilzneńskiego skierowane do tradycyjnych piwoszy - mężczyzn między 25. a 45. rokiem życia, o średnim wykształceniu i średnich zarobkach. Zawiera do 5,8 procent alkoholu. Dostępny w półlitrowych butelkach i puszkach. Cena butelki oscyluje między 2,20 i 2,50 złotych.

Wojak Wszechmocne to klasyczne piwo typu pilzneńskiego o zawartości alkoholu 9%. Produkowane ze specjalnego rodzaju drożdży i poddawane długiemu procesowi fermentacji, zachowuje łagodny, orzeźwiający smak. Wojak Wszechmocne plasuje się w segmencie piw bardzo mocnych. Dostępny w puszkach o pojemności 0,5 litra, sugerowana cena detaliczna - 2,99 zł.

Browar Belgia jest częścią belgijskiej grupy Palm Breweries. Ma 4-procentowy udział w rynku i jest czwartym co do wielkości browarem w Polsce. W 2003 roku jego sprzedaż wyniosła 1,080 000 hektolitrów piwa, co dało 30-procentowy wzrost w stosunku do roku 2002. Główne marki Browaru Belgia to Palm, Frater Gingers i Wojak.

Kontakt:

Twenty Four Seven PR

tel.: 022 833 08 30

Źródło informacji: Twenty Four Seven PR

Uwaga! Za treść informacji zleconych PAP nie ponosi odpowiedzialności.

Polska Agencja Prasowa

(ZLECONE PAP)