Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar Belgia sponsorem oficjalnym Kolportera Korony

31.08.2005

Logo piwa na koszulkach drugiej drużyny i na kieleckim stadionie oraz premie dla zespołu za czołowe miejsce w ekstraklasie - to najważniejsze postanowienia umowy sponsorskiej między Kolporterem Koroną i Browarem Belgia.
- Mhm, pierwszy raz piję, nawet dobre... - powiedział prezes Kolportera Korony Wiesław Tkaczuk po toaście wzniesionym wspólnie z władzami kieleckiego browaru. Wzniesiono go chwilę po tym, jak obie strony podpisały roczną umowę o współpracy. Dla kieleckiego pierwszoligowca to pierwszy tak poważny sponsor. Sumy przekazywanej klubowi nie ujawniono. - Nie chcemy sugerować innym kontrahentom wielkości inwestycji - tłumaczył Marek Maciocha, dyrektor sprzedaży i dystrybucji w Browarze. - Możemy tylko ujawnić, że środki przekazywane przez Browar Belgia to drugi po Kolporterze wkład finansowy pochodzący od sponsorów - powiedział prezes Tkaczuk.

Wiadomo też, że będzie on większy o premię, jeśli drużyna zajmie czołowe miejsce w pierwszej lidze na koniec sezonu. Jakie? Chodzi zapewne o lokaty 1.-4., bo te uprawniają do gry w europejskich pucharach - drużyny z miejsc 2. i 3. występują w Pucharze UEFA, a czwarta w Intertoto. Browar Belgia wypłaci też premię specjalną, jeśli okaże się, że wyniki sprzedaży piwa będą lepsze od planowanych.

- Dla nas to nowy rozdział w polityce marketingowej. Pierwszy raz angażujemy się w sport - przyznał Marek Maciocha. Firma chce przez kielecki klub promować w regionie świętokrzyskim swój nowy produkt - piwo grĂĽnengold. - Dlatego z punktu widzenia zasięgu bardziej interesuje nas druga drużyna, która gra w czwartej lidze obejmującej całe województwo.

Umowę podpisano na rok z możliwością przedłużenia. Browar Belgia może wykorzystywać wizerunek pierwszej drużyny do promowania swoich produktów na meczach obu zespołów Kolportera Korony. Klub umieści logo piwa na koszulkach drużyny rezerw oraz na stadionie, wydawnictwach klubowych i biletach.

- Nastawiamy się na długofalową współpracę i liczymy, że to jej początek. Jeśli przyniesie ona efekt, nie wykluczamy zaangażowania ogólnopolskiego - dodał dyrektor Maciocha.

Sparing z Odrą

Odra Wodzisław będzie rywalem Kolportera Korony w towarzyskim meczu kontrolnym, który rozegrany zostanie w piątek. Obie drużyny, wykorzystując przerwę w lidze przeznaczoną na mecze reprezentacji Polski, zmierzą się w Proszowicach, gdzie przy poprzedniej pauzie kielczanie grali sparing z Górnikiem Zabrze (2:0). - Wtedy zaoferowano nam znakomite warunki, więc i teraz chętnie tam pojedziemy - powiedział Paweł Wolicki, kierownik kieleckiej drużyny. Z Odrą Kolporter Korona grał już w ekstraklasie - miesiąc temu w Kielcach lepsi byli goście po samobójczej bramce Marka Szyndrowskiego. Spotkanie w Proszowicach rozpocznie się o godz. 17.

Browar Belgia

Firma została założona w 1992 roku jako Browar Kielce. W 1996 roku właścicielem 90 procent akcji został belgijski producent piwa Palm Breweries. W 2003 roku miała ponadczteroprocentowy udział w polskim rynku piwnym, zatrudnia 600 pracowników. Jej sztandarowe produkty to piwa: palm, gingers, frater, wojak i grĂĽnengold. Palm Breweries inwestował ostatnio w pierwszoligowy klub belgijski FC Antwerp, który spadł tamtejszej ekstraklasy.

Gazeta Wyborcza

Leszek Salva