Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Brok wyprzedził Tyskie

09.06.2008
Brok wyprzedził Tyskie Brok wyprzedził Tyskie

Ciekawa informacja dla wszystkich miłośników złocistego trunku - piwo "Brok Export” zdobyło złoty medal na międzynarodowym konkursie w Wiedniu.

Na początku czerwca przedstawiciele koszalińskiego browaru odebrali w austriackiej stolicy nagrodę Gold Award Monde Selection 2008. To konkurs branży spożywczej i alkoholowej, który cieszy się międzynarodowym prestiżem. - Najpierw nasze piwo musiało przejść specjalne testy w Instytucie Meurice w Belgii. Degustatorzy oceniali jego wygląd, kolor, bukiet zapachów oraz oczywiście smak - mówi Agnieszka Ciesielska z browaru "Brok”. 

Do konkursu zostało zgłoszonych prawie 1.800 produktów z 75 krajów świata. W kategorii piw "Export” rywalizował z takimi "piwnymi” krajami jak choćby Belgia, ale nie zabrakło także egzotyki w postaci na przykład Mauritiusa. - Najbardziej cieszymy się, że sędziowie ocenili wyżej walory naszego regionalnego piwa, niż potentata na naszym rynku, czyli "Tyskiego Gronie”, które dostało srebrny medal - stwierdziła Agnieszka Ciesielska. - To dla nas duży sukces, ponieważ po raz pierwszy zgłosiliśmy nasz produkt do międzynarodowego konkursu.

(Fot. Radosław Koleśnik)

RADOSŁAW JANKOWSKI