Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Brok Export z Koszalina popłynie do Szwecji

27.10.2008

Royal Unibrew Polska, producent piwa Export, jako jedyny otrzymał pozwolenie na eksport swojej marki do Szwecji. Wybrano go spośród 12 marek polskich piw.

Obecnie piwo BROK sprzedawane jest m.in. w Australii i w Wielkiej Brytanii, a teraz zapadła decyzja o dopuszczeniu go do sprzedaży, również w Szwecji. 

- Otrzymanie pozwolenia na eksport Broka do Szwecji to dla nas ważne wyróżnienie, zwłaszcza, że konkurencja wśród polskich marek piwnych był ogromna -- mówi Agnieszka Kalandyk, manager marki BROK. - Bardzo cieszy nas fakt, że coraz częściej można spotkać piwo produkowane w koszalińskim browarze w różnych krajach na świecie. Mamy też nadzieję, że Szwedzi polubią Broka.

 


Przypomnijmy, że smak i jakość piwa Brok Export, docenione zostały m.in. przez międzynarodową organizację Monde Selection, która bada jakość produktów żywnościowych oraz Międzynarodowy Instytutu Smaku i Jakości w Brukseli iTQi.

Royal Unibrew prowadzi obecnie również negocjacje dotyczące sprzedaży koszalińskiego piwa do Włoch, Francji, Hiszpanii oraz Portugalii.

 

(jaj) Głos Koszaliński GK24.pl