Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Brau Union chce w 2001 połączyć 3 browary w Polsce

31.05.2001

Austriacka grupa Brau Union AG, do której należą w Polsce trzy browary, chce je połączyć do końca tego roku i będą one funkcjonować pod nazwą Brau Union Polska, powiedział na konferencji prasowej członek zarządu Brau Union Polska Marek Krzystkiewicz.
Do Brau Union należą obecnie rzeszowski browar Van Pur, Browary Bydgoskie Kujawiak oraz, po otrzymaniu w maju zgody MSWiA, Browary Warszawskie Królewskie.

"Chcemy połączyć te trzy browary, żeby stanowiły jeden podmiot Brau Union Polska. Chcemy je połączyć do końca tego roku i w pierwszym kwartale przyszłego roku powinniśmy być już jedną firmą" - powiedział Krzystkiewicz.

Dodał też, że w tym roku Brau Union Polska chce powtórzyć ubiegłoroczną sprzedaż na poziomie około 1,6 miliona hektolitrów.

Wcześniej Brau Union informował, że do końca tego roku chce zwiększyć udział w rynku do 10 procent z około 6,7 procent na koniec pierwszego kwartału.

"Naszym celem jest nadal 10 procent, ale nie mamy ograniczeń czasowych. Liczymy na to, że poprzez produkty w nowych opakowaniach i nową kampanię reklamową uda nam się zwiększyć udział w rynku. Ale też nie wykluczamy akwizycji" - powiedział prezes Brau Union Polska Werner Jansel.

Od 1 czerwca Brau Union rozpoczyna kampanię reklamową nowego wizerunku piwa marki "Królewskie".

Jansel powiedział Reuterowi po konferencji prasowej, że tegoroczne inwestycje Brau Union w Polsce wyniosą prawie 13 milionów euro, natomiast w przyszłym roku będą one prawdopodobnie znacznie większe, jednak nie chciał podać konkretnej sumy.

Jansel powiedział też, iż Brau Union prowadzi też rozmowy w sprawie kupna browaru w Polsce.

"Rozmowy są prowadzone, zresztą nie tylko w Polsce ale i innych krajach Europy Centralnej. Mamy zasadę, że musi to być silna, znana na rynku marka, ale nie ta z najniższej półki" - powiedział Reuterowi Jansel.

((Barbara Woźniak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, » warsaw.newsroom@reuters.com))

Puls Biznesu

Źródło: Reuters