Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bractwo w Oslo

15.11.2004

Piwosze, domowi piwowarzy, właściciele pubu – przede wszystkim – sympatycy piwa. 30 października 2004 roku delegacja Bractwa Piwnego spotkała się w częstochowskim pubie Oslo z grupą zainteresowaną działalnością stowarzyszenia.
Podstawowe informacje o Bractwie Piwnym przekazał Zbigniew Olobry, Wielki Mistrz. Poza nim w częstochowskim spotkaniu uczestniczyli: Daria Zając z Komisji Rewizyjnej, Marek Suliga, szef Kręgu Łódzkiego i członek Kapituły oraz Adam Kuźmicki, także członek Kapituły.
Goście pubu Oslo pytali przede wszystkim o zasady działania Bractwa Piwnego, o skuteczność podejmowanych przez Bractwo inicjatyw. Każde prawie poruszone podczas spotkania zagadnienie kierowało rozmowę w stronę temtu piwa, a o swoim ulubionym napoju dyskutować mogli zarówno członkowie Bractwa, jak i sympatycy z Częstochowy. Pomijając sprawy organizacyjne – rozmawiać było o czym – pub Oslo dysponuje kilkudziesięcioma rodzajami piwa beczkowego i butelkowego. Dla członkow Bractwa Piwnego szczególnie sympatycznym momentem okazało się przekazanie próbek piwa domowego, warzonego właśnie w Częstochowie.
Efektem spotkania na pewno jest umocnienie przekonania, że w Polsce potrzebne jest silne lobby konsumenckie. Zręby organizacyjne środowiska tworzy Bractwo Piwne, jednak Bractwo opiera się na działaniach lokalnych grup zakorzenionych w swoich społecznościach. Tymczasem w Częstochowie trwają przygotowania do powstania Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego...

Bractwo Piwne