Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bractwo na Jurze

19.05.2006

Dnia 16 maja 2006 roku złożyliśmy ponownie wizytę w Browarze na Jurze "BONER" i w Karczmie "U Stacha". Tym razem w większym gronie członków Bractwa niż przed rokiem. Zostaliśmy miło przyjęci przez Pana Stanisława Piątka - właściciela.
Z naszych obserwacji i otrzymanych informacji można było się zorientować, że obecnie trwają prace nad rozbudową Karczmy - wykańczane są sale, w których będą organizowane imprezy okolicznościowe, przyjęcia, wesela itp. Dach kryty jest strzechą, a ściany z zewnątrz obmurowywane kamieniem
wapiennym, a w szybach mienią się witraże. Wszystko prezentuje się wspaniale. W planie jest uruchomienie kąpieli w piwie w 100-litrowej wannie - usługi wzorowanej na podobnych, świadczonych u naszych południowych i zachodnich sąsiadów. Na lato ma zostać otwarty ogródek piwny wykonany z drewna.
Zwiedzaliśmy browar oprowadzani przez właściciela. Mimo słabej sprzedaży piwa w okresie zimowym, na którą narzekał pan Stanisław, ciągle inwestuje w rozbudowę i modernizację browaru. Myśli też o wymianie butelek, jak również o wprowadzeniu nowego piwa.
Obecnie w zakładzie produkowane są piwa Tiger jasny i Tiger mocny w butelkach 0,5l i Boner mocny w małych butelkach 0,33.
Na zakończenie zwiedzania zostaliśmy poczęstowani niepasteryzowanym piwem prosto z fermentora i obdarowani wyrobami browaru.
Pragniemy podziękować Panu Stanisławowi Piątkowi za poświęcony czas i gościnę.
Krąg Częstochowski Bractwa Piwnego