Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bractwo Piwne na targach promowało kulturę piwa

03.03.2010
Bractwo Piwne na targach promowało kulturę piwa Bractwo Piwne na targach promowało kulturę piwa

Trzy dni rozmów i spotkań z ludźmi zainteresowanymi działalnością Towarzystwa Promocji Kultury Bractwo Piwne – tak wyglądał w największym skrócie udział Bractwa Piwnego w targach turystycznych Na Styku Kultur w Łodzi (26-28.02.2010). Bractwo Piwne miało do dyspozycji stoisko nr 55 na parterze hali Expo przy ulicy Stefanowskiego 30.

Bractwo Piwne przygotowało „piwną mapę Polski”, na której kapsle poszczególnych marek piwa oznaczały działające w kraju browary. Jak przystało na targi turystyczne – nie zabrakło pokazu slajdów z wypraw do browarów krajowych i zagranicznych. Całości dopełniały ulotki samej organizacji, jak i współpracujących z Bractwem Piwnym specjalistycznych sklepów z piwem z ulicy Pomorskiej i 6 Sierpnia w Łodzi. Najważniejsze jednak były rozmowy.

Dla wielu zwiedzających targi gości stoisko Bractwa Piwnego było pierwszą szansą na kontakt ze stowarzyszeniem, wielu innym dawało możliwość pogłębienia wiedzy na temat naszej działalności. Ogromne wrażenie robiła gablota prezentująca butelki konkretnych marek i naczynia, kufle i szklanki, do określonych typów piwa. Ta część ekspozycji, poparta fachowym komentarzem członków Bractwa, z Wielkim Mistrzem Markiem Suligą na czele, zaowocowała szeregiem zaproszeń na inne imprezy targowe o podobnym charakterze. Niewykluczone, że wkrótce Bractwo Piwne promować będzie kulturę piwa w Warszawie, Zabrzu, czy nawet na Ukrainie.

Organizowanej przez Międzynarodowe Targi Łódzkie imprezie tradycyjnie towarzyszyła część kulinarna. Z „piwnego” punktu widzenia na uwagę zasługuje równie tradycyjna już obecność Browaru Koreb z Łasku. Warzone w nim ciemne piwo Herbowe Korzenne podczas targów przebrnęło etap wojewódzki konkursu dla producentów żywności i zakwalifikowane zostało do etapu ogólnopolskiego. Bractwo Piwne, podobnie jak wielu innych piwoszy, nie tylko z regionu łódzkiego, życzy Korebowi dalszych sukcesów.