Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bractwo Piwne na Browarach i bimbrowniach w Chorzowie

29.06.2014
Bractwo Piwne na Browarach i bimbrowniach w Chorzowie Bractwo Piwne na Browarach i bimbrowniach w Chorzowie

Sara Nabrdalik, Wielki Mistrz Bractwa Piwnego, jest jednym z sędziów I Międzynarodowego Konkursu Piw Domowych w Chorzowie. Konkurs odbywa się w niedzielę 29 czerwca 2014, w ramach imprezy "Browary i bimbrownie", organizowanej przez Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie.

Na "Browary i bimbrownie" w Górnośląskim Parku Etnograficznym zapraszają członkowie Bractwa Piwnego i Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Jeśli chcecie poznać historię piwa, nauczyć się jak samemu warzyć piwo w domu i dowiedzieć wszystkiego o dawnych bimbrownictwie, to koniecznie odwiedźcie chorzowski skansen 29 czerwca. W ten dzień odbędzie się impreza plenerowa „Browary i bimbrownie”, w godzinach 14.00 – 20.00. Podczas niej będzie można zobaczyć m.in. reprodukcje plakatów oraz haseł zakazujących spożywania alkoholu, kroniki filmowe o tematyce bimbrownictwa, posłuchać o stylach piwnych czy poznać mini browary z naszego regionu oraz Czech. Nie zabraknie pokazów warzenia piwa i licznych konkursów z nagrodami. Podczas „Browarów i bimbrowni” odbędzie się również I Międzynarodowy Konkurs Piwowarów Domowych.

Bilety w cenie: 6 zł i 8 zł.

Serdecznie zapraszamy!

Wielki Mistrz Bractwa Piwnego Sara Nabrdalik staje na czele delegacji Bractwa Piwnego oceniającej piwa w I Międzynarodowym Konkursie Piw Domowych w Chorzowie. W jury Bractwo reprezentują także: Andrzej Grzeliński i Michał Mielczarek z Częstochowskiego Kręgu Lokalnego. Poza tym Sara przybliży uczestnikom spotkania cele i zasady działania Bractwa Piwnego.