Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bojanowski browar ponownie uruchomiony

18.04.2002

Teraz piwo warzy Flora.Nowy właściciel browaru w Bojanowie - łódzka spółka Flora rozpoczęła na początku lutego produkcję piwa. Od marca sprzedaje ten złocisty trunek. Na razie zatrudnia kilkunastu pracowników.
Pod koniec ubiegłego roku łódzka ,,Flora’’ kupiła część produkcyjną bojanowskiego browaru, którą poprzednio dzierżawił ItalPol Polska - Pierwszy Czeski Browar w Polsce ,,Szwejk’’. ,,Flora’’ jest właścicielem radia w Łodzi. Ma też gospodarstwo rolne.
Piwo według technologii ,,Szwejka’’
Nowy właściciel skorzystał z pomocy piwowara z browaru ,,Szwejk’’ - Otto Dvorskiego. Zatrzymał też głównego technologa - Annę Swojak i kilkunastu pracowników. - Parę miesięcy zabrało nam załatwianie akt weryfikacyjnych. Stąd produkcja ruszyła w lutym. Jest to piwo pełne typu pilzner, oparte na technologii ,,Szwejka’’. Słód i drożdże są sprowadzane z Czech. Browar wyprodukował 200 tys. litrów piwa - tłumaczy prokurent ,,Flory’’ - Krzysztof Kubasiewicz. Sprzedaje ten trunek w sieci handlowej bojanowskiego browaru. - Postawiliśmy na starą technologię warzenia piwa. Ona ma szansę przyciągnięcia prawdziwych smakoszy tego trunku - dorzuca.

Modernizacyjne plany

,,Flora’’ zgłosiła do zarejestrowania znak marketingowy browaru: ,,Wielkopolski Browar w Bojanowie Dobrego Wojaka Szwejka’’. Wymieniono już w browarze skorodowane orurowanie. Uruchamia się linię butelkowania piwa, co ma zapewnić zwiększenie produkcji. W planach jest modernizacja kotłowni - z węglowej na gazową. Zdaniem prokurenta Kubasiewicza, Fundusz Ochrony Środowiska w Lesznie zagwarantował firmie na ten cel korzystną pożyczkę pieniężną.
Gazeta Poznańska

STK