Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Biznesmeni bawili się na pierwszym Oktoberfest we Wrocławiu

30.09.2005

Ponad czterystu przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Polski bawiło się w czwartek na pierwszym we Wrocławiu Oktoberfest.
Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Europa Forum, Brytyjsko-Polską Izbę Handlową i Amerykańską Izbę Handlową ma zintegrować środowisko biznesowe we Wrocławiu. W czwartek goście bawili się przy muzyce, niemieckim piwie i karkówce. Taki właśnie klimat miał sprzyjać zawieraniu interesów.

- Uznaliśmy też, że to bardzo dobra okazja, żeby spotkać się towarzysko i podkreślić wielokulturowość miasta - mówi Ilona Chodorkowska z Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej. Czy Wrocław to atrakcyjne miasto dla zagranicznego inwestora? - Trzy ostatnie lata pokazały, że tak - uważa Dorota Dąbrowska, dyrektor Amerykańskiej Izby Handlowej. Dąbrowska cieszy się z integracyjnego charakteru imprezy: - Nie tylko spotykamy się, ale mamy okazję, by powiedzieć posłom, o co chodzi biznesowi.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, jest zadowolony z szczególnie dobrych kontaktów właśnie z amerykańskimi inwestorami: - Odpowiada im jakość życia w naszym mieście, chwalą sobie polską, wykształconą kadrę.

Dorota Dąbrowska narzeka na stan dróg: - Mieszkam w Polsce już 13 lat. To dla mnie szok, że w tym czasie nie powstała autostrada ani obwodnica miasta.

Na imprezie bawili się: konsul generalny RFN, Wielkiej Brytanii i wiceambasador USA. Na Oktoberfest organizatorzy przygotowali 1000 litrów piwa.

Gazeta Wyborcza

mih