Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Biurowiec dla piwowarów

04.11.2004

W Poznaniu, na terenach należących do Kompanii Piwowarskiej powstanie nowy biurowiec, połączony z już istniejącym. Pomieści około 80 stanowisk pracy.
Nowy biurowiec Kompanii Piwowarskiej to inwestycja podyktowana względami praktycznymi. Tzw. Greenbox - widoczny z daleka, zielony budynek Kompanii nie mieści już w tej chwili wszystkich pracowników. Budowa nowego biurowca to tylko jedna część inwestycji. Druga - to spora przebudowa istniejącego dotychczas.

Korytarzem do biura

Nowy budynek będzie liczył dwie kondygnacje. Każda z nich to 350 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Aby zapewnić dostęp światła dziennego do powstających w nowym budynku pomieszczeń trzeba było zaprojektować nowy budynek
w odległości 9 metrów od już istniejącego. Mimo tej odległości oba będą ze sobą skomunikowane. Pracownicy i goście będą więc mogli przemieszczać się między jednym, a drugim bez wychodzenia na zewnątrz. Elewacja nowego biurowca będzie nawiązywała wyglądem do centrum wycieczkowego i warzelni. Nic dziwnego, skoro projekt nowego biurowca przygotowała pracownia architektoniczna Pawła Handschuha, która wcześniej zaprojektowała Centrum Wycieczkowe „Świat Lecha" przy browarze w Poznaniu.

Przestrzeń otwarta

W nowym budynku pomieszczenia biurowe zostały zaprojektowane na zasadzie open space - otwartej przestrzeni, na której znajdą się stanowiska pracy. Będzie ich tam około 80. W istniejącym już biurowcu pracuje około 200 osób. Zwolnione pomieszczenia zostaną wykorzystane na pokoje spotkań, pomieszczenia socjalne, palarnie itp. Dwa
poziomy Greenboxu zostaną także przebudowane. Powstanie przestronniejszy hol wejściowy, nowa sala konferencyjna, browar wzbogaci się także o wejście przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie zakończyła się budowa poziomu 0 nowego biurowca, gdzie będzie mieściła się jego cała infrastruktura techniczna. Całość inwestycji zostanie zakończona najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku.
Gazeta Poznańska

MON