Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Będzie można pić piwo na stadionach?

09.04.2008

Biletów dla polskich kibiców na Euro 2012 może być nieco więcej niż na Euro 2008. Trzeba będzie dostosować przepisy odnośnie spożywania piwa na stadionach do wymogów UEFA. Na temat organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku debatowano w środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu.

Prezes PZPN Michał Listkiewicz i szef zespołu ds. Euro 2012 PZPN Adam Olkowicz poinformowali członków komisji o stanie przygotowań i zobowiązań PZPN do organizacji w Polsce mistrzostw Europy. Odpowiadali także na pytania posłów dotyczące m.in. dystrybucji biletów, konsumpcji piwa na stadionach, meczu otwarcia, szans Krakowa i Chorzowa, wolontariatu.
(...)

Jednym ze sponsorów Euro 2008 jest duńska firma piwowarska Carlsberg. Czy również będzie widoczna za cztery lata na polskich i ukraińskich stadionach? "Na pewno browar będzie w sponsorskim zespole Euro 2012. Który - nie wiadomo, ale to mniej istotne. Znacznie ważniejszą sprawą będzie dostosowanie polskich uregulowań prawnych do wymogów UEFA" - podkreślił prezes PZPN. 

Listkiewicz przypomniał, że w wielu krajach, w przeciwieństwie do Polski, dozwolona jest sprzedaż piwa podczas imprez sportowych.
 

PAP, Wirtualna Polska