Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Austriacy odsprzedali

26.09.2002

Browar znowu grudziądzki...Już za kilka tygodni ożyje nieczynny od półtora roku grudziądzki browar. Wznowienie produkcji piwa oznacza także stworzenie nowych miejsc pracy.
Po przejęciu "Browarów Bydgoskich" przez austriacką spółkę "BRAU UNION" w Grudziądzu wstrzymano produkcję piwa, załoga browaru przy ul. Sikorskiego straciła pracę, a jego obiekty stoją do tej pory puste. - W ubiegłym roku znaleźli się inwestorzy zainteresowani odkupieniem obiektów browaru i wznowieniem produkcji piwa w Grudziądzu - mówi Ryszard Byner, rzecznik Zarządu Miasta. - Okazało się to jednak trudniejsze niż przewidywano. Dzięki dużemu wsparciu grudziądzkiego samorządu, inwestorzy pokonali nawarstwiające się problemy. W sierpniu tego roku powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością "BROWARY GRUDZIĄDZKIE", która w ubiegłym tygodniu odkupiła od Austriaków browar przy ulicy Sikorskiego.
Nowy właściciel przejął już obiekty browaru, w których przeprowadzony zostanie niezbędny remont. Po doposażeniu i skompletowaniu załogi ruszy produkcja piwa grudziądzkiego. "Browary Grudziądzkie" pragną stać się kontynuatorem ponad 150-letnich tradycji piwowarskich w mieście.

Gazeta Pomorska

(woj)