Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Asseco Business Solutions w Browarze Kiper

28.04.2008

Asseco Business Solutions wdrożyło system klasy ERP Softlab SQL w należącym do firmy Sulimar Browarze Kiper. Zakończony projekt obejmuje obsługę takich obszarów działania spółki jak logistyka i sprzedaż oraz finanse i księgowość. Wdrożone rozwiązanie Softlab SQL docelowo będzie rozwijane, aby kompleksowo wspomagać zarządzanie całym przedsiębiorstwem.

Zadaniem zaimplementowanego w firmie Sulimar systemu Softlab SQL jest zarządzanie procesami biznesowymi w zakresie logistyki i sprzedaży, transportu oraz serwisu urządzeń w firmie a także pełna obsługa tzw. back-office, za co dopowiada pakiet Finanse i Księgowość z modułem Środki Trwałe oraz HRM. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości wdrożone zostaną moduły Zarządzania Relacjami z Klientem (CRM) oraz Analiz Biznesowych (Business Intelligence). Rozwinięciem systemu będzie dodanie mechanizmów wsparcia działania handlowców w terenie - rozwiązań mobilnych do prowadzenia presellingu i vansellingu. Docelowo z oprogramowania będzie korzystać 20 osób w centrali i 30 handlowców mobilnych.

- Poznaliśmy referencje firmy Asseco Business Solutions w firmach o podobnym profilu działania, zapoznaliśmy się z dużymi możliwościami oferowanego systemu Softlab SQL oraz otwartym, twórczym i pełnym zrozumienia podejściem pracowników Asseco BS do naszych potrzeb biznesowych.
To nas przekonało do wyboru tego właśnie dostawcy i systemu, którego celem jest usprawnienie zachodzących w naszej spółce procesów związanych z zarządzaniem – mówi Henryk Supady, prezes firmy Sulimar.

Dotychczasowe doświadczenie Asseco Business Solutions w branży spożywczej to między innymi wdrożenia systemu marki Softlab w sieciach Marcol i Delikatesy Wesoła, oraz projekty w firmach produkcyjnych takich jak Kramel, Bakalland, Kruger, Jagr, Roldrob, Drosed, Fawor, Drop. System marki Softlab firmy Asseco BS to oparte o technologię Microsoft rozwiązanie informatyczne klasy ERP, które wspomaga zarządzanie całością działania przedsiębiorstwa. Aplikacja umożliwia proste tworzenie rozwiązań dedykowanych i branżowych. Przeznaczona jest dla średnich i dużych firm.

Browar Kiper zajmuje się produkcją piwa oraz rozlewaniem i butelkowaniem wina. Jako pierwszy w Polsce Browar rozpoczął produkcję piwa pszenicznego. Firma stosuje tradycyjne metody warzenia piwa w miedzianych kadziach a jej doskonałej jakości wyroby piwowarskie cieszą się zasłużoną renomą wśród znawców.

Asseco Business Solutions SA, inwestycje.pl