Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Amerykański browar nie chce się sprzedać beligiskiemu

26.06.2008

Największe amerykańskie browary Anheuser-Busch Cos. przypuszczalnie odrzucą opiewającą na 46 mld dol. ofertę przejęcia przez belgijskiego rywala InBev - powiadomił w internetowym wydaniu dziennik "Wall Street Journal".

Anheuser-Busch (A-B), trzeci największy producent piwa na świecie, znany z takich marek jak Budweiser i Michelob, ma według gazety oficjalnie odrzucić ofertę belgijskiego konkurenta w najbliższych dniach, ponieważ jest ona za niska.

W tej sytuacji należy oczekiwać - twierdzi "WSJ" - że InBev, warzący m.in. piwa Stella Artois, Beck's oraz Franziskaner, będzie usiłował dokonać wrogiego przejęcia A-B.Amerykański producent będzie przypuszczalnie próbował temu przeciwdziałać, sprzedając aktywa niezwiązane z jego podstawową działalnością gospodarczą m.in. parki rozrywki, co podbije cenę jego akcji.

Doniesienia o planowanej fuzji A-B oraz InBevu, odpowiednio trzeciego i drugiego największego na świecie producenta piwa, pojawiły się 11 czerwca. Gdyby do niej doszło, powstały w ten sposób koncern prześcignąłby brytyjskiego SABMillera, obecnego lidera przemysłu browarniczego.
 

PAP, POg Onet.pl