Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Amber i inni

01.02.2005

Jak zima wpływa na spotkania przy piwie, przekonali się członkowie Kręgu Łódzkiego Bractwa Piwnego. Na piątek, 28 stycznia 2005 roku, zaplanowano niecodzienny wieczór - spotkanie z przedstawicielami browaru Amber i warzonymi w Bielkówku piwami. Ekipa Ambera nie dotarła do Łodzi z powodu wypadku, na szczęście niegroźnego.
Spotkanie z Amberem miało być kolejnym etapem współpracy Bractwa Piwnego z tym właśnie browarem. Przedstawiciele Bielkówka chcieli za pośrednictwem członków i sympatyków Towarzystwa Promocji Kultury Piwa popularyzować swoje produkty w centralnej Polsce. Dla większości uczestników spotkania szczególną atrakcją miała być degustacja piwa Żywego, w Łodzi i okolicach praktycznie jeszcze nieznanego.
Przypadek, jaki spotkał na trasie przedstawicieli Ambera sprawił, że Łódzki Krąg Bractwa Piwnego spędził wieczór przy produktach innych browarów, choć wśród degustowanych piw znalazł się amberowski Koźlak. W ostatniej chwili udało się przygotować porcję Mocnego GAB-a z Wąsoszy, na stole pojawiły się również butelki Noteckiego z Czarnkowa. Przy tych trzech rodzajach piwa Bractwo Piwne w Łodzi spędziło bardzo udany wieczór.
Poza możliwością degustacji i porównania piw o różnym charakterze, atrakcją było wręczenie legitymacji tym spośród członków Kręgu Łódzkiego, którzy szeregi Bractwa Piwnego zasilili w ostatnim czasie. Wieczór planowany jako spotkanie z Amberem przerodził się w spotkanie pod hasłem "Amber i inni", co ułatwiło dokonywanie porównań smaków piwa warzonych w różnych browarach. Pozostaje mieć nadzieję, że przy bardziej sprzyjającej pogodzie browar z Bielkówka pojawi się w Łodzi z pełną gamą swoich produktów.
Bractwo Piwne