Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Amber - drugie podejście

28.02.2005

Piwo Żywe, Koźlak oraz Full 12,5 Blg z Browaru Amber pojawią się w Łodzi. Niepasteryzowane i niefiltrowane piwa beczkowe z Bielkówka są powodem spotkania Łódzkiego Kręgu Bractwa Piwnego z przedstawicielami Ambera. Degustację zaplanowano na czwartek – 3 marca 2005 roku.
Pierwsza próba spotkania członków Bractwa Piwnego z piwami Ambera, zaplanowana w styczniu, udała się częściowo. Więcej informacji na temat tamtej degustacji znajduje się w artykule „Amber i inni”. Marcowa degustacja podzielona zostanie na dwie części. Najpierw przedstawiciele Browaru Amber spotkają się z restauratorami i przedstawicielami hurtowni regionu łódzkiego. Planowana wizyta w Łodzi ma w dużej mierze charakter handlowy i promocyjny, być może jej efektem będzie stała dostępność piw z Bielkówka w łódzkich sklepach i pubach.
Druga część wieczoru należeć będzie do członków Bractwa Piwnego, przede wszystkim z Łódzkiego Kręgu Lokalnego, choć udział swoich delegatów zapowiedziały także inne Kręgi. Na pewno pojawi się silna reprezentacja Zgierskiej Kuźni Piwnej.
Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości przedstawicieli handlu oraz miłośników piwa, do Łodzi zawitają: dyrektor handlowy oraz dyrektor ds. promocji Browaru Amber. Poza degustacją piwa zapowiedzieli oni także możliwość obejrzenia multimedialnej prezentacji poświęconej browarowi w Bielkówku i warzonym tam gatunkom.
Obie części spotkania odbędą się w siedzibie Kręgu Łódzkiego Bractwa Piwnego – w pubie Peron 6 przy ulicy Piotrkowskiej 6. Spotkanie ma charakter imprezy zamkniętej, uczestniczyć w nim będą jedynie członkowie Bractwa Piwnego.

Bractwo Piwne