Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Amber Czarny Bez zalecane lekarstwo.

27.08.2013
Amber Czarny Bez zalecane lekarstwo. Amber Czarny Bez zalecane lekarstwo.

Właśnie, na krajowym rynku piwnym, ukazał się najnowszy produkt z Browaru Amber z Bielkówka. Jest nim piwo Amber Czarny Bez.

Bez czarny lub jak kto woli dziki bez czarny (bez lekarski) dostępny jest niemal w każdym zakątku Europy. Można go spotkać również w północnej Afryce jak i na Azorach. Znane są również stanowiska w Turcji i na Bliskim Wschodzie.

Roślina jest krzewem, którego gałązki, liście i owoce wydzielają nieprzyjemny zapach i wszystkie one zawierają, w różnej ilości, trujący glikozyt - sambunigrynę. Kwiaty zaś zawierają liczne olejki eteryczne, flawonoidy, kwasy mineralne a nawet sole mineralne. To one głównie są podstawowym źródłem surowców zielarskich pozyskiwanych z tej rośliny.

Dbając o zdrowie swoich konsumentów Browar Amber postanowił wzmocnić działania swojego i tak już leczniczego trunku właśnie takim źródłem. Pomysł ten podchwycił nieco wcześniej inny, sławny Pivovar Budvar z Budziejowic piwem Párdal Ovo bezové. Produkt ukazał się 1. kwietnia 2013r., a próby jego stworzenia rozpoczęto już we wrześniu 2011r.

Piwo Amber Czarny Bez powstało z połączenia klasycznego jasnego lagera i naturalnego syropu z kwiatów czarnego bzu. Syrop ten jest flagowym specjałem mistrza w sztuce komponowania nalewek domowych, naturalnych syropów i soków Pana Hieronima Błażejaka.

Piwo charakteryzuje bogaty aromat kwiatów tego niegdyś bywalca domowych spiżarni i aptek. Wyważone nasycenie potęguje wrażenie rześkości, dzięki czemu piwo jest doskonałym na upalne dni. Nieco ucierpiała na tym połączeniu pienistość. Ekstrakt 12,8% wag. i 5,5% alkoholu objętościowo.

Piwu cześć
Marek Suliga