Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Alkohol na meczu, chuligani na komisariacie

02.08.2008

"Rzeczpospolita": Kibice będą popijać alkohol, przyglądając się grze swojego klubu, a chuligani będą się w tym czasie meldować w komisariacie - wynika z projektu nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, przygotowanego przez MSWiA.

Projekt przewiduje, że na imprezach masowych wolno będzie sprzedawać napoje alkoholowe, ale tylko o zawartości do 4,5 procent alkoholu. W praktyce będą to lżejsze gatunki piwa. Ale bywalcy derbowych meczów oraz takich "świętych wojen" jak pojedynki Arki z Lechią czy Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów nie będą mieli na to szans, bo sprzedaż piwa na imprezach podwyższonego ryzyka zawsze będzie zabroniona.

Krewcy fani futbolu słono zapłacą m.in. za wbieganie na płytę boiska, zasłanianie twarzy szalikami i wnoszenie na stadion materiałów pirotechnicznych. Grożą za to kilkutysięczne grzywny. Chuligani z zakazami stadionowymi będą musieli w porze meczu meldować się na komisariacie policji, będą też wykonywać prace społeczne. Jeśli się nie podporządkują, zapłacą nawet 10 tys. zł kary, donosi "Rzeczpospolita".

PAP, ABa Onet.pl