Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

ALE JAJA!

03.05.2011
ALE JAJA! ALE JAJA!

3 dni do Wielkanocy – Wielki Czwartek. Jak co tydzień i tym razem – spotykamy się dość licznie w Peronie 6. „Jajeczko” w gronie Braci i Sióstr Piwnych. Skromny poczęstunek, serdeczne życzenia płynące wprost z naszych serc, pęk pachnących wiosną żonkili. I tradycja wielkoczwartkowa – czyli malowanie pisanek...

... – nas nie omija!

Ugotowane na twardo jajka – w razie stłuczenia delikatnej skorupki żeby płaczu nad rozbitym jajkiem nie było – a zabawa trwała w najlepsze – okazale eksponują swoje idealne kształty siedząc cichutko w papierowych platonkach. Jedne większe, inne mniejsze, jaśniejsze, ciemniejsze… I czekają… Czekają na swoje nowe „imidże” :) Mazaki rozdane, każdy już dzierży swoje jajko w dłoni.

„Ma ktoś zielony?”, „Kto ma czarny?”, „Ej, żółtego nie widać na tej skorupce!” – słychać zewsząd, a gwar niewyobrażalny – jak podczas przerwy międzylekcyjnej w podstawówce! Naszej radosnej twórczości nie ma końca!

Już są! Pierwsze gotowe pisanki lądują w pustej platonce.

„Ja chcę jeszcze jedną namalować!”, „Są jeszcze wolne jajka?”, „To ja też jeszcze jedną pomaluję!”, „Dajcie mi jajo”! Zabawa wyśmienita!

A platonka zapełnia się pisankami; co jedna to bardziej kolorowa, wyszukana, pomysłowa; z napisami, z kufelkami, kwiatuszkami i listkami, ze szlaczkami, buziami, z myszką, statkiem, kółko-krzyżyk?! Na naszych pisankach jest niemal wszystko, co nam w duszy gra!

Która najładniejsza? No która? Nie mnie oceniać, choć mam faworyta. Dlatego powołuję jednoosobową komisję w składzie: Janek, który jest chyba najmniej zorientowany – która pisanka jest czyja :) Uważnie się przypatruje wszystkim pisankom, obraca każdą w palcach, przekłada do wolnej platonki te, które najbardziej mu się podobają… Wstępnie wybiera ich 7, z czego w końcu wybiera 3 – to one wygrywają plebiscyt na najfajniejszą pisankę Wielkanocy Bractwa Piwnego 2011! Kto zwyciężył? Brat i Siostra! Gratuluję w imieniu swoim i całego łódzkiego BP :)

Więcej zdjęć - w galerii!

Alleluja!

 

Siostra Piwna Magda Lasocka